تماس با ما

نینگبو بوت خودکار Sealing Co.Ltd

آدرس: 818 # North Danshan Rd، Cixi، Ningbo، ژجیانگ، چین

تلفن: + 86-574-63028855

M / P: +8615990580000

پست الکترونیکی: botegasket@263.com

[تعمیر و نگهداری] نحوه نصب مهر و موم در تعمیر و نگهداری خودرو

- Mar 08, 2018 -

t0145351a0ba0780da6.png

نقش مهر و موم خودرو در جلوگیری از سرریز شدن یخچال (آب) محفظه است، برای جلوگیری از گرد و غبار، شن و ماسه و سایر آلودگیها در محوطه. اگر استفاده نادرست یا نصب نباشد، می تواند نقش قابل توجهی را بازی نکند، کار عادی قطعات را تحت تاثیر قرار دهد یا حتی باعث ایجاد آسیب شود، بنابراین همه نوع مهر و موم ها باید به درستی نصب شوند. زیر شرح نصب آموزش مهر و موم خودرو را توضیح می دهد.

مهر و موم روغن

مهر و موم خودرو خودرو با اثر مهر و موم بهتر، عمدتا برای موتور بنزینی قبل و بعد از عقب و برخی از قطعات مانند محور عقب. استفاده باید توجه به موارد زیر باشد:

1

با توجه به قطعات مهر و موم شده، مشخصات و ضخامت پد احساس را برای رعایت الزامات انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه مهر و موم تنگ کننده نصب مناسب است. از آنجا که اگر بیش از حد تنگ نصب شده، آن را کاهش می دهد احساس کشش، انعطاف پذیری عملکرد کاهش می یابد؛ و به دلیل فشار بیش از حد بزرگ است، مقاومت اصطکاک افزایش می یابد، احساس به دلیل بیش از حد گرم و آسیب اولیه. اگر نصب خیلی سست باشد، نفوذ پذیری احساس تغییر نمی کند و نشت نفت اتفاق می افتد. بنابراین، مهر و موم احساس شده باید در هنگام نصب به درستی بارگیری شود، و ضخامت طبیعی پارچه به طور معمول باید 1 / 4-1 / 3 بزرگتر از اندازه مهر و موم باشد.

2

قبل از نصب باید روغنهای شلنگ روغن را اشباع کنید. احساس حلقوی در قسمت چرخشی نصب شده، اگر در روغن غوطه ور نباشد، هنگامی که شفت در ابتدا به علت اصطکاک خشک با شفت چرخش می شود، درجه حرارت بالا را تولید می کند، در نتیجه، شکست خوردگی سطح تماس و از دست دادن عملکرد آب بندی . نصب شده در شیار هواپیما از نوار احساس، اگر در روغن خیس نشد، پس از جذب مقدار زیادی از روغن روان کننده نصب شده، به طوری که انقباض حجم خود را، در نتیجه مهر و موم. در همان زمان، اتاق کابینت برای کاهش روغن، تاثیر بر کیفیت روانکاری.

3

در هنگام استفاده، همیشه باید مهر و موم مهر و موم را بررسی کنید، هنگامی که نشت یا آسیب مهر و موم احساس شود، باید به سرعت جایگزین شود. به هر دلیلی، جداسازی مکانیزم مهر و موم شده، باید الاستیسیته مهر و موم را بررسی کند، در صورت لزوم جایگزین شود.

مهر و موم لاستیک مهر و موم مستقل اسکلت

1

قبل از نصب مهر و موم، لازم است که سطح مجله بررسی شود، بیش از حد خشن، با زخم یا بدون زخم، به خصوص با یا بدون زخمهای محوری طولانی. در غیر این صورت، آن را به راحتی مهر و موم و یا تسریع سایش لب و از بین بردن عملکرد آن مهر و موم است. اگر سطح شفت ناشی از جداسازی نادرست باشد

معایب جدی تر، لبه مهر و موم و مجله سطوح، منجر به نشت سیال می شود. سطوح چسبندگی یا جایگزینی شفت های جدید را می توان روی منطقه آسیب دیده انجام داد. اگر فقط مشکلات جزئی مانند بریدن فلز یا فلش بر روی شفت وجود دارد، از یک ماله برای صاف کردن استفاده کنید.

2

مهر و موم روغن اسکلت را نصب کنید، باید از ابزار نصب ویژه استفاده کنید. اگر ابزارهای لازم را نداشته باشید، ابتدا در مجله یا قطعات شفت، یک لایه از فیلم پلاستیکی شفاف (که معمولا به عنوان "سلفون" شناخته می شود) را رول می دهید، سطح روغن کمی را می چسبانید، مهر و موم روغن در سر شفت پیچیده شده، مهر و موم روغن به آرامی به مجله فشار می آید، و سپس فیلم پلاستیکی را بیرون بکشید. نکته: جهت لبه را نمی توان نصب کرد اشتباه است، اگر در صورت نصب مهر و موم شده، به سمت درون روغن ذخیره شده، آن را ناگزیر نشت نفت، اثر مهر و موم ضعیف شده و یا نامعتبر است. برای اجتناب از مهر و موم مهر و موم شده و یا چکش و ابزار دیگر در سطح مهر و موم بدون در نظر گرفتن ضربه، در غیر این صورت آسان به مهر و موم آسیب.

3

در مراحل نصب باید مهر و موم مهر و موم و بخش های مجله را تمیز کنید و مراقب نباشید که مارپیچ روغن از spring به خارج از مخزن بهار بیفتد. اگر بهار چسبیده باشد، ممکن است بسته به وضعیت، یک بخش قطع شود و دو انتها ممکن است به طور ایمن وصل شوند.

4

مهر و موم مهر و موم را برای شکستن، ترک خوردگی و یا خوردگی الیوخمینگ بررسی کنید، در غیر اینصورت مهر و موم روغن جدید را جایگزین کنید.

روغن مهر و موم روغن

1

چرمی که برای ساخت مهر و موم نفت استفاده می شود باید از ضخامت یکنواخت باشد. همان چرم روغن مهر و موم نمی تواند ضخامت ناهموار باشد، در غیر این صورت تفاوت بین ضخامت روغن، موثر بر نصب و مهر و موم.

2

انتخاب شدید اندازه مهر و موم روغن. به طور کلی می تواند کمی بزرگتر از قطر بخش مهر و موم شود، نباید بیش از حد بزرگ باشد؛ اگر بیش از حد بزرگ است، نه تنها مشکل نصب، بلکه آسان برای تولید تغییر شکل، تاثیر می گذارد عملکرد آب بندی.

3

قبل از نصب، آن را باید در روغن ماساژ گرم و فوم قبل از نصب قرار دهید.

حلقه مسدود کننده لاستیکی

برخی از حلقه های آب سیلندر موتور قطعات لاستیکی O-shaped هستند، در مقایسه با مهر و موم روغن اسکلت، ساختار ساده است، به انعطاف پذیری لاستیک برای مهر و موم. اگر نادرست نصب شود، مقدار زیادی از خنک کننده را در کاپوت آب به کارتریج، باعث وخامت روانکاری، کیفیت روانکاری ضعیف می شود. نصب حلقه مسدود کننده آب، شما باید موارد زیر را ذکر کنید.

1

اگر حلقه مسدود کننده آب بیش از حد نازک است و یا شیار مهر و موم آب سیلندر بیش از حد عمیق است، آن حلقه مسدود کننده آب را به لاینر سیلندر آب میله میله می تواند بالاتر از سطح قوس یک ارتفاع خاص باشد. در این مرحله، در انتهای مخزن می توان از مهر و موم طناب آزبست درهم ریخته، پوشش داده شده با روغن مبتنی بر کلسیم بر اساس آب، سپس تله آب به مهر و موم آب به دام افتاده، و پس از آن سیلندر به سوراخ بدن است.

2

اگر حلقه هوک خیلی ضخیم باشد، یا اگر مهر و موم لاینر سیلندر بیش از حد کم باشد، حلقه شارژ بیش از حد قوس می شود. این کار نه تنها باعث می شود که نصب لاینر سیلندر دشوار باشد، بلکه مهر و موم لاستیک را نیز فشار می دهد و یا حتی فشار دادن سیلندر می تواند عصاره لاستیک مهر و موم تا زمانی که آن را به ارتفاع ارتفاع محدب شیار آب می رسد، و سپس روی سطح حلقه لاستیکی روغن می تواند باشد.

3

حلقه ی لاستیکی لاینر سیلندر نصب شده را ناهموار نشان می دهد، شما باید دو بار چک کنید، ببینید که پایان یک حلقه ی لاستیکی است یا مشکل اسلات آب بند، مشکلاتی در قطعات جایگزین وجود دارد.

4

برای جلوگیری از ناخالصی ها، آلودگی با مردم، در حلقه آب بندی سیلندر، حلقه لاستیکی و شیار مهر و موم باید تمیز شود. پس از اینکه حلقه لاستیکی روی لاینر سیلندر نصب شده است، لازم است به دقت بررسی شود که آیا پیچ خورده است یا نه. در نصب لاینر سیلندر، بدن سیلندر باید به دقت از سوراخ زیر سطح خاک حذف شود، و در سطح سوراخ بعدی با یک لایه روانکاری پوشیده شده، پس از آن لایه سیلندر را می توان به آرامی به سوراخ فشرده می شود می تواند باشد .


دانش صنعت مربوطه

محصولات مرتبط